פרויקט M21 - פיתוח מרחבי למידה חדשניים בבתי ספר

M21 – פרויקט פיתוח מרחבי למידה חדשניים בבתי ספר

פרויקט M21 של משרד החינוך שנחשפה לאחרונה משקפת את החזון של המערכת החינוכית לחדשנות והתאמת סביבות הלמידה השונות למאה ה- 21. נראה שהטכנולוגיה והחדשנות נמצאות כמעט בכל תחום אפשרי בחיינו, וכעת, המערכת החינוכית בישראל מבקשת להשתדרג ולשדרג את סביבת הלימוד של התלמידים בישראל.

מטרת התוכנית היא עידוד חשיבה יצירתית לתלמידים ויצירת מרחבי למידה חדשניים ומיוחדים. התוכנית נועדה לאפשר חשיבה מחודשת על מרחב הלמידה בכיתות בהתאם לאסטרטגיות הוראה חדשניות המעצימות תהליכי למידה ייחודיים.

חידוש בית ספר
חידוש ביה”ס ‘הרצל’ ביהוד-מונוסון בהשראת M21

M21 – מרחבי למידה מותאמי תוכנית M21

מרחבי למידה הם שם כולל למתחמים בהם התלמידים מבלים את רוב שעות היום. מרחבי הלמידה כוללים את הכיתות השונות, הספרייה, חדר המחשבים ועוד.

תוכנית M21 של משרד החינוך מנסה לשנות את סביבות הלמידה הסטנדרטיות כדי לייצר מרחבים שונים ומאתגרי חשיבה אשר מאפשרות דרכי למידה מגוונות ומותאמות לשלבי הגיל ולהתפתחות התלמידים כמו למשל כיתה בעיצוב בסגנון מציאות מדומה, כיתה שמעודדת חשיבה יצירתית מחוץ לקופסא, אזורי פנאי לתלמידים מעוררי השראה ומעודדי חשיבה עצמאית ועוד.

כיתות M21- יצירתיות וחדשנות

כחלק מהשינוי שמשרד החינוך מעוניין לבצע במרחבי הלמידה המסורתיים, אחת המשימות הראשונות שכל מוסד חינוכי נדרש לבצע היא התאמת כיתות הלמידה לתוכנית M21. כחלק מתהליך ההתאמה של כיתות הלימוד במוסד החינוכי שלכם, תצטרכו לבחור ריהוט בהתאם:1

  • שימוש בריהוט מודולארי: מאפשר שינויים בעיצוב הכיתה והתאמתה לצרכי הלמידה השונים בקלות ומהירות.
  • שימוש שבריהוט ארגונומי: ריהוט ארגונומי הוא ריהוט נוח שמותאם בדיוק למבנה הגוף של מי שמשתמש בו, בדרך זו הוא עוזר לתלמידים לשבת בנוחות במהלך השיעור ולהתרכז בחומר הנלמד בכיתה.
  • שימוש בריהוט חדשני: אל תישארו מאוחר עם ריהוט מיושן. ריהוט חדשני כמו טריבונת ישיבה עם אחסון מקנה בו זמנית אזור אחסון וישיבה לתלמידים שלכם לניצול מירבי של החלל ויצירת מרחבי ישיבה מתוחכמים.
טריבונת ישיבה עם אחסון

תכנון ועיצוב מרחבי M21

פרויקט M21 של משרד החינוך שמה דגש על 6 עקרונות ליצירת סביבת למידה מותאמת למאה ה- 21:

  • עיקרון הפרסונאליות – יצירת סביבת למידה מותאמות אישית לכל לתלמיד לטובת התאמה ושיפור הלמידה האישית של התלמיד. את עיקרון זה תוכלו להביא לידי ביטוי בעזרת הצבת פינות ישיבה אישיות לתלמידים לטובת יצירת מרחב למידה אישי במרחב בית הספר.
  • עיקרון השיתופיות – יצירת סביבת למידה המותאמת ללמידה שיתופית לטובת שיפור עקרון השיתופיות של התלמידים. את עיקרון זה תוכלו להביא לידי ביטוי בעזרת הצבת פינות ישיבה משותפות ללמידה כמו למשל הצבת ספת בית הספר השיתופית שלנו מדגם COMPLETE SOFA, ספה מלבנית עם משענת בעלת מבנה מעץ וקצף מכוסה דמוי עור שנועדה ליצור סביבות למידה חדשניות באחד ממרחבי בית הספר שלכם.
  • עיקרון אי-פורמליות – יצירת סביבת למידה שמתאימה לכל מקום ולא נמצאת רק בכיתות המסורתיות בבית הספר. למשל, שימוש בפינות ישיבה בשטחי החוץ של בית הספר כמרחב לימודי או באמצעות יצירת מרחב למידה עם פופים מיוחדים כמו למשל הפוף העגול שלנו מדגם AMARILLO HAPPERS שמאפשר חווית למידה שונה ומיוחדת.
  • עיקרון הגלוקליות – יצירת סביבת למידה הכוללת טכנולוגיות חדשניות. תוכלו ליישם את עקרון זה על ידי יצירת מרחב למידה הכולל מחשבים וציוד טכנולוגי נגיש לתלמידים.
  • עיקרון התמורתיות – יצירת סביבת למידה הכוללת מרחבים פיסיים גמישים ומרחבים וירטואליים מדומים, כמו למשל יצירת כיתת לימוד בסגנון מציאות מדומה.זמני אספקה מהירים: חשוב לנו לספק לכם שירות יעיל במיוחד לכן אנחנו מחזיקים מלאי גדול של ריהוט מוסדי מה שמאפשר לנו לספק לכם את ההזמנות שבחרתם בזמנים קצרים מאוד.
  • עיקרון התכלול – יצירת סביבת למידה הכוללות מרחבים ליצירה, אמנות ומלאכה לטובת גיבוש משמעות אישית.
ספת לבית ספר
ספה לבית ספר

עיצוב מרחבי למידה M21 של משרד החינוך בעזרת Spacebook

אנו ב- Spacebook, מבינים את החשיבות הגדולה של התאמת סביבת הלמידה למאה ה21 ולכן אנו עושים את מירב המאמצים כדי לספק לכם ריהוט מתקדם וחדשני ששם דגש על חדשנות, מודולריות, ארגונומיות ופונקציונליות. כל המוצרים שלנו מיוצרים באירופה, והם בעלי תו התקן EN1972 המחמיר. כמו כן, הרהיטים שלנו עומדים בתקנות הבטיחות המחמירות ביותר בארץ ובאירופה.

נשמח לעמוד לשירותכם ולעזור לכם ביצירת מרחבי למידה חדשניים ומתקדמים יחד עם זמני אספקה מהירים ושירות אדיב.

צרו איתנו קשר עוד היום לייעוץ ופרטים נוספים במספר הטלפון – 03-5304050 או במייל sales@spacebook.co.il.